Rozhovor s Renatou Kobzovou

 

Interiéry na hotelu Sen prošly velkou a úspěšnou proměnou.
Zeptali jsme se na pár otázek jednatelky firmy ADI interiér, Renaty Kobzové,
která je jejich autorkou. 

Co pro Vás bylo inspirací při navrhovaní pokojů?

Návrhy pokojů pro mě byly celkem výzva, protože mým preferovaným stylem jsou čisté, minimalistické interiéry s jednoduchými liniemi doplněné zajímavými dekoracemi jako jsou polštářky, tapety nebo obrazy. Uvažovala jsem, že půjdeme cestou kontrastu mezi imitací historické budovy a moderním interiérem, ale z pohledu budoucích hostů mi přišlo vhodnější sjednotit styl budovy a interiéru, aby hosté, kteří vyhledávají zámecký hotel, nebyli zklamaní z jednoduchého a moderního interiéru. Hotel byl v minulosti hodně vyhledávaným svatebním hotelem, v němž si nevěsta připadala jako princezna na zámku a tuto tradici jsem chtěla zachovat.

Před
Po

Měla jste jasnou představu o budoucím vzhledu pokojů při prvních návštěvách hotelu Sen, nebo se v průběhu času nějak vyvíjela?

Budova vznikla jako imitace francouzské renesanční architektury, z počátku jsem tedy hledala nějaké společné prvky, jak sjednotit budovu a interiéry. I když byly interiéry hotelu hodně zdevastované, hotel působil velice podmanivě a mě bavilo bloumat po jeho rozsáhlých, dlouhých chodbách a kochat se výhledem na okolní krajinu. Chtěla jsem, aby interiéry byly příjemné a trochu zámecké, ale zároveň moderní. Představ jsem měla ze začátku několik, ale hotel byl jen jeden, takže jsem musela ze spousty nápadů vybrat jen jeden styl. Nakonec tedy vyhrál styl oblíbený zejména v Itálii “classic interior”, z něhož jsem se nechala inspirovat některými prvky.

Před
Po

Interiér hotelu je navržen podle Feng Shui.
Jaký vliv má Feng Shui na naše zdraví a mysl při návštěvě hotelu?

Feng Shui je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho okolniho prostoru. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru tak, aby bylo umožněno nerušené plynutí energie prostorem a tím pádem se člověk v prostoru cítil dobře jak psychicky, tak fyzicky. Není jednoduché to zrealizovat a myslím si, že se to daří lépe senzitivním tvůrcům interiérů než těm „nesenzitivním“. Asi to znáte, někdy přijdete do nádherného luxusního interiéru a jste ohromení směsicí nápadů, ale vůbec se tam necítíte dobře. Díky jednoduchých zásadám Feng Shui při tvorbě interiérů to lze změnit. Už při vstupu do hotelu na vás Feng Shui dýchne, díky rozetě s logem na které jsme spolupracovali s odborníky na Feng Shui. Ti určili její velikost, tvar
a barevnost a zároveň připomínkovali návrh celého interiéru.

Před
Po

Přijeďte se přesvědčit na vlastní oči a zažít nově zrekonstruovaný hotel Sen. 

Poslední novinky

Archiv novinek

Poslední novinky

Archiv novinek